Znečištěné ovzduší ovlivňuje i naše zdraví! Jak tento dopad snížit? Zde jsou tipy

Date:

Dosah znečištěného ovzduší na zdraví lze snížit vlastním chováním. Úřad veřejného zdravotnictví (ÚVZ) SR proto doporučuje, aby lidé využívali veřejnou dopravu, chodili pěšky, nespalovali odpad.

Dosah znečištěného ovzduší na zdraví lze snížit vlastním chováním.

„V době nadměrného znečištění ovzduší, tzn. smogových situací, které vyhlašuje Slovenský hydrometeorologický ústav, je třeba se vyvarovat aktivitám, které zvyšují znečištění ovzduší, jako je lepení, broušení, natírání, případně omezit větrání vnitřních prostor, omezit pohyb a fyzickou aktivitu venku,“ řekla hlavní odbornice hlavního hygienika SR pro odbor životního prostředí a zdraví Květoslava Koppová.

Úřad informoval, že dopad znečištěného ovzduší na zdraví lze snížit i sdíleným používáním automobilů, využíváním veřejné dopravy i nespalováním odpadu. Zdůraznil, že na kvalitu ovzduší je důležité dbát i při sportu. \“Z hlediska rozptylových podmínek jsou pro sport méně vhodná místa v husté zástavbě, v údolích, blízko frekventovaných cest a v zástavbě, kde se vytápí uhlím či dřevem,\“ uvedla Koppová.

Znečištění se podle regionálního hygienika RÚVZ Žilina Martina Kapasného týká také vnitřního ovzduší budov. \“Je třeba zdůraznit význam kvality ovzduší uvnitř budov, protože v tomto prostředí trávíme až 80 procent svého času,\“ doplnil. Kvalita ovzduší lze podle jeho slov zvýšit dostatečným větráním a zásadním omezením kouření.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Srovnání parametrů BullGuard VPN a TunnelBear VPN Unlimited: Kdo má lepší hodnocení

Vyplatí se objednat Bullguard, nebo dává větší smysl TunnelBear...

Školka Praha 10: Svěřte své dítě do zkušených rukou

Soukromá školka na Praze 10 nabízí skvělé prostředí. Připraveno...

Pořiďte si nejlepší a nejvýkonnější laserové řezací stroje pro svou strojírenskou výrobu

Pokud patříte ke společnostem, které pro zákazníky vyrábí nejrůznější...

Renovace laku auta: Pro perfektní exteriér vozidla

Není překvapivé, že po letech v provozu bude lak...