Znečištěné ovzduší ovlivňuje i naše zdraví! Jak tento dopad snížit? Zde jsou tipy

Date:

Dosah znečištěného ovzduší na zdraví lze snížit vlastním chováním. Úřad veřejného zdravotnictví (ÚVZ) SR proto doporučuje, aby lidé využívali veřejnou dopravu, chodili pěšky, nespalovali odpad.

Dosah znečištěného ovzduší na zdraví lze snížit vlastním chováním.

„V době nadměrného znečištění ovzduší, tzn. smogových situací, které vyhlašuje Slovenský hydrometeorologický ústav, je třeba se vyvarovat aktivitám, které zvyšují znečištění ovzduší, jako je lepení, broušení, natírání, případně omezit větrání vnitřních prostor, omezit pohyb a fyzickou aktivitu venku,“ řekla hlavní odbornice hlavního hygienika SR pro odbor životního prostředí a zdraví Květoslava Koppová.

Úřad informoval, že dopad znečištěného ovzduší na zdraví lze snížit i sdíleným používáním automobilů, využíváním veřejné dopravy i nespalováním odpadu. Zdůraznil, že na kvalitu ovzduší je důležité dbát i při sportu. \“Z hlediska rozptylových podmínek jsou pro sport méně vhodná místa v husté zástavbě, v údolích, blízko frekventovaných cest a v zástavbě, kde se vytápí uhlím či dřevem,\“ uvedla Koppová.

Znečištění se podle regionálního hygienika RÚVZ Žilina Martina Kapasného týká také vnitřního ovzduší budov. \“Je třeba zdůraznit význam kvality ovzduší uvnitř budov, protože v tomto prostředí trávíme až 80 procent svého času,\“ doplnil. Kvalita ovzduší lze podle jeho slov zvýšit dostatečným větráním a zásadním omezením kouření.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

V jarním kole potravinové sbírky projevili zákazníci Kauflandu mimořádnou solidaritu

Během sobotního jarního kola Sbírky potravin zákazníci ve všech...

Podlahové topení – výhody a nevýhody oproti radiátorům

Moderní, efektivní, praktické – samé superlativy, které lze na...

Srovnáváme ceny potravin 2018-2022: Česko vs Lotyšsko

V průběhu roku 2022 inflace zbořila veškeré rekordy téměř...

Je dobré si vzít hypotéku na nemovitost, kterou plánuji pronajímat?

Investicím se meze nekladou. Do čeho ale dát peníze,...