Dokáže pitný režim zatočit s tukem na břiše?

Date:

Odborníci se svorně shodují, že změna návyků pitného režimu dokáže mít na svědomí úbytek tukových polštářků ze středu těla. Na co je třeba se zaměřit, abychom se definitivně zbavili nadbytečných kilogramů na váze a proč přibíráme v této části těla, když stárneme?

Ve vyšším věku máme tendenci konzumovat jídlo a pít tekutiny tak jako v mládí, přičemž nerespektujeme změny našeho těla.

S každým rokem navíc přibíráme i na břiše

Lidský organismus pod vlivem stárnutí zpomaluje metabolismus, který ovlivňuje látkovou výměnu a tím i ukládání tuku pod kůží. Metabolismus, který prioritně spaluje tuky, ztrácí na intenzitě asi o 1 – 2 % ročně. Vlivem stárnutí se zmenšují svaly, což má vliv i na zpomalení látkové výměny. U žen dochází ik hormonálním změnám a navíc v období po menopauze, kdy dámy přibírají velmi rychle. Kromě toho máme ve vyšším věku tendenci konzumovat jídlo a pít tekutiny tak jako v mládí, přičemž nerespektujeme změny našeho těla. Zapomínat však netřeba také na to, že s přibývajícím věkem se méně hýbeme, cvičíme a více času věnujeme pohodlí gauče jako „nepohodlí“ sportu.

Takto rychle přibíráme

Zajímavá studie, kterou publikovali vědci z univerzity v Alabamě, prozrazuje, že všechny výše uvedené faktory mají přímý vliv na ukládání tuku, známého také pod názvem viscerální tuk. Tento druh tkáně se tedy ukládá mezi tělesné orgány, obklopuje je a nejvíce se „usídluje“ v těle mezi třicátým a sedmdesátým rokem života. Rozdíl je i mezi pohlavími. Ve zmíněném období se viscerální tuk zvyšuje u mužů o 200 %, ale u žen ještě dvakrát tak rychle, tedy o 400 %. Dobrou zprávou je, že zabránit tomuto trendu můžeme změnou stravy, cvičením a posílením svalové hmoty, která podporuje metabolismus. Kromě toho je v sázce o zdravé a štíhlé tělo také kvalitní pitný režim.


Nenápadné věci, díky kterým přibíráte
Pozor na nápoje, skrývají kalorie

Kalorie se spojují většinou s konzumací potravin, přičemž se často zapomíná na to, že jejich zdrojem je i několik nápojů. Jde zejména o různé slazené kávy, limonády, džusy, proteinové koktejly a podobně. Dietoložka Blanca Garcia z Health Canal navrhuje začínat každý den vypitím velké, alespoň třídecilitrové sklenice pitné vody a poté pravidelně během dne. „Neustálým pitím vody snižujeme naši touhu po konzumaci nápojů, které jsou bohaté na kalorie,“ pokračuje Blanca Garcia. Jak říká, vypití sklenice vody před každým jídlem sníží množství konzumovaného tuku. Poutavá studie z International Journal of Obesity tvrdí, že lidé, kteří nahradili slazené nápoje pitím vody zhubli v průměru půldruhého kilogramu během jednoho roku.

Women body fat with hand holding excessive belly fat

Pití kávy může mít dvojí účinek na naše tělo

Pokud je ochucená cukrem, smetanou, případně likéry je pohromou pro hubnutí. Černá káva bez cukru je o něčem jiném. Černý mok obsahuje kofein. Jedná se o přírodní alkaloid, který stimuluje lidské tělo, povzbuzuje ho a osvěžuje. Rovněž zvyšuje takzvaný bazální (základní) metabolismus a tlumí také hormony hladu. Pro srovnání, šálek černé kávy bez přísad obsahuje zanedbatelné dvě kilokalorie.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Je dobré si vzít hypotéku na nemovitost, kterou plánuji pronajímat?

Investicím se meze nekladou. Do čeho ale dát peníze,...

Matrace obohatila můj dosavadní spánek

Matrace, kterou jsem si nedávno pořídila mi naprosto dokonale...

Produkty, bez kterých se v domácnosti s batoletem neobejdete

Pokud vaše dítko již oslavilo první narozeniny, dostalo se...

Srovnání parametrů BullGuard VPN a TunnelBear VPN Unlimited: Kdo má lepší hodnocení

Vyplatí se objednat Bullguard, nebo dává větší smysl TunnelBear...