Jak jednoduché! Tímto trikem vyčistíte skleněnou či hliníkovou láhev s úzkým hrdlem

Date:

Zápach i zvláštní povlak – pokud svou láhev na vodu, ať už skleněnou, z nerezavějící oceli nebo hliníkovou používáte často, je třeba ji důkladně čistit.

Trápíte se s čištěním hliníkové láhve s úzkým hrdlem?

Ne vždy je to však jednoduché – zvláště pokud mají láhve úzké hrdlo. Zde je jednoduchý trik, díky kterému je vyčistíte zevnitř tak, jak potřebujete a zbavíte je usazeniny, která se po jisté době používání vytvoří v jejich nitru. Nepotřebujete k tomu kartáč ani houbu.

Dobrou zprávou je, že nemusíte běžet do obchodu, vše, co k vyčištění láhve potřebujete, máte určitě doma. Stačí vám totiž 2–3 polévkové lžíce rýže nebo hrubozrnné soli a trocha vody. Do láhve, kterou je třeba vyčistit, nejprve nasypte rýži nebo sůl a důkladně ji protřepejte. Takto docílíte, že vnitřek láhve je mechanicky vyčištěný, princip funguje podobně jako peeling. V dalším kroku naplňte láhev, ve které je sůl či rýže trochou vody a znovu ji důkladně protřepejte. Potom vypláchněte láhev čistou vodou. Pokud stále cítíte z láhve nepříjemné pachy nebo vidíte povlak, postup opakujte.

Kladete si otázku, jak často je třeba láhev čistit? Pokud ji k pití používáte každý den, měli byste ji čistit denně, doporučují odborníci. Láhev stačí vypláchnout jistým množstvím čistícího prostředku a teplé vody. Láhev by navíc měla být dostatečně vysušená, aby se ve vlhkém prostředí nešířily bakterie. Abyste předešli nepříjemným usazeninám a zápachu, měli byste láhev čistit důkladněji alespoň jednou týdně – například i pomocí triku s rýží a solí.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Je dobré si vzít hypotéku na nemovitost, kterou plánuji pronajímat?

Investicím se meze nekladou. Do čeho ale dát peníze,...

Matrace obohatila můj dosavadní spánek

Matrace, kterou jsem si nedávno pořídila mi naprosto dokonale...

Produkty, bez kterých se v domácnosti s batoletem neobejdete

Pokud vaše dítko již oslavilo první narozeniny, dostalo se...

Srovnání parametrů BullGuard VPN a TunnelBear VPN Unlimited: Kdo má lepší hodnocení

Vyplatí se objednat Bullguard, nebo dává větší smysl TunnelBear...