Zapomeňte na žabky a 5 dalších super tipů, pro zdravé a krásné nohy

Date:

Čas letních bot blíží. Dříve či později tak vyrazíme ven v sandálech a ukážeme světu naše nohy a prsty. K tomu, aby vypadaly bezvadně a zdravě není třeba jen zatřít nehty novým lakem, ale správně se o nohy i postarat. Víme, jak jim můžete pomoci ke zdraví a kráse.

Když se nohy potí, většina typů ponožek zadržuje vlhkost na naší pokožce.

Čistěte je denně

Nohy používáme každý den, a to často trestuhodným způsobem. Proto vyžadují každodenní omytí, ale také jemný peeling a hlavně si důsledně omyjte prostor mezi prsty. Na ten se často zapomíná a proto je známým zdrojem problémů a plísní.

Kontrola prstů na nohou

Pozorně hledejte jakékoli známky modřin, otoků nebo popraskané kůže. A to každý den. Problémy totiž vždy začínají nenápadně. A malé změny lze vyřešit rychle, často například výměnou obuvi. Pokud tento přístup zanedbáte, nohy můžete mít velmi rychle nenávratně zničeny.

Nezapomeňte na večerní zvlhčování

Zvykněte si hydratovat nejen obličej, ale i nohy každý den pleťovou vodou a krémem. Vhodný čas je večer, než půjdete spát. Nohy si zrelaxují, pokožka se napne, obnoví a vaše nohy budou jemné, příjemné na dotek a atraktivní na pohled.

Nenosíte správnou velikost ponožek

Netýká se to jen bot, protože vašim nohám může uškodit i nevhodná velikost ponožek. Když se nohy potí, většina typů ponožek zadržuje vlhkost na naší pokožce. Ponožky, které jsou příliš malé nebo příliš těsné, mohou způsobit podráždění pokožky a to je začátek bolesti, zranění, infekcí a minimálně poškozeného zjevu.

Žabky maximálně z pokoje na pláž

Žabky mohou být plážovou alternativou obuvi během procházky na pláž. No rozhodně nejsou pro vaše nohy zdravou alternativou letní obuvi. Žabky neposkytují dostatečnou podporu klenby a nemluvě o nepříjemném vydratí kůže mezi prsty. Pro dlouhodobější nošení je třeba vsadit na stabilnější letní obuv.

Střídejte nejen ponožky

Totéž platí i pro boty. Rada, která určitě potěší každou dámu. Ani dva dny po sobě se nevyberte do práce ve stejných botách. Střídejte je alespoň každý druhý den. Nejen proto aby se vysušily a vyvětraly, ale také proto, aby vaše noha měla změnu. Každé boty jsou trochu jiné a budete-li nosit stále jedny, lehce dokráčíte k deformitě.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

V jarním kole potravinové sbírky projevili zákazníci Kauflandu mimořádnou solidaritu

Během sobotního jarního kola Sbírky potravin zákazníci ve všech...

Podlahové topení – výhody a nevýhody oproti radiátorům

Moderní, efektivní, praktické – samé superlativy, které lze na...

Srovnáváme ceny potravin 2018-2022: Česko vs Lotyšsko

V průběhu roku 2022 inflace zbořila veškeré rekordy téměř...

Je dobré si vzít hypotéku na nemovitost, kterou plánuji pronajímat?

Investicím se meze nekladou. Do čeho ale dát peníze,...