V Šanghaji na covid umírají desítky lidí, přísná uzávěra pokračuje

Date:

Počty mrtvých dále narůstají, zatímco zachycených nákaz koronavirem v posledních dnech ubývá. Peking mezitím ohlásil dalších 33 případů lokálního přenosu infekce a rozšiřuje masové testování na drtivou většinu populace města.

Šanghaj, která je největším čínským městem, je v posledních týdnech dějištěm nejhoršího výskytu COVIDU-19 v Číně od začátku pandemie a na většinu z tamních 25 milionů obyvatel se vztahují velmi tvrdé restrikce včetně omezování pohybu kovovými zátarasy a ploty. V Pekingu kvůli novému šíření infekce panují obavy z podobných opatření.

Pondělní bilance 52 úmrtí mezi pacienty s COVIDEM-19 je o jeden případ vyšší než šanghajský součet z neděle, uvádí Reuters. Na poměry Číny, která od začátku pandemie přiznala jen necelých 5000 obětí koronaviru, jde o velmi vysoká čísla. Vyšší denní součty přicházely jen na začátku roku 2020, kdy nejlidnatější země světa místy hlásila i více než 100 mrtvých za den.

Čína tento měsíc registruje zdaleka nejvyšší počty nových infekcí za celou pandemii, když se denní součty dostaly i nad 20 tisíc. V posledních dnech však klesají, přičemž Šanghaj po nedělních skoro 19 500 nákazách za pondělí zaznamenala 16 980 infekcí.

V Pekingu je zatím situace výrazně lepší. Čínská státní televize CCTV ohlásila pondělní součet ve výši 33 případů infekce, zatímco o den dříve jich bylo oznámeno 19. Podle agentury AP bylo v hlavním městě od začátku nového výskytu covidu potvrzeno jen 70 případů infekce, přesto úřady přijímají opatření, která by byla jinde nemyslitelné i za výrazně horší epidemické situace.

Kroky však zapadají do čínské strategie, jejímž cílem je zcela eliminovat šíření koronaviru. V nejlidnatějším obvodu Čchao-jang v Pekingu v pondělí úřady zahájily masové testování, které znamená pro všechny obyvatele tři povinné testy do konce týdne. Také se objevily uzávěry zacílené na konkrétní čtvrti nebo bytové domy, uvádí AP.

Lujiazui is located in the Pudong New District on the eastern bank of Huangpu River. It forms a peninsula on a bend of the Huangpu River, which turns from flowing north to flowing east. The importance of Lujiazui stems from the fact that it lies directly across the river from the Bund, the old financial and business district of Shanghai, and just south of the confluence of the Suzhou Creek with the Huangpu River. Until the 1980s, Lujiazui was a relatively low-built area, featuring residential houses, warehouses, and factories. Following the allocation of Lujiazui as a special investment zone in 1992, the development of Lujiazui’s skyline begun. This was largely driven by Chinese state owned enterprises investing and developing the property within the area, with the inaugural landmark, the Oriental Pearl Tower, being completed in 1994.

Ještě před koncem prvního dne hromadného testování pak přišla zpráva, že testovací režim se rozšiřuje na dalších deset městských obvodů. Odběry vzorků tak bude muset do konce týdne absolvovat zhruba 20 milionů z celkových 22 milionů obyvatel, píše Reuters. Vývoj podle zpravodajské agentury jen prohloubí obavy z bezprostředního nástupu lockdownu podobného tomu v Šanghaji.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Je dobré si vzít hypotéku na nemovitost, kterou plánuji pronajímat?

Investicím se meze nekladou. Do čeho ale dát peníze,...

Matrace obohatila můj dosavadní spánek

Matrace, kterou jsem si nedávno pořídila mi naprosto dokonale...

Produkty, bez kterých se v domácnosti s batoletem neobejdete

Pokud vaše dítko již oslavilo první narozeniny, dostalo se...

Srovnání parametrů BullGuard VPN a TunnelBear VPN Unlimited: Kdo má lepší hodnocení

Vyplatí se objednat Bullguard, nebo dává větší smysl TunnelBear...