Srovnání parametrů BullGuard VPN a TunnelBear VPN Unlimited: Kdo má lepší hodnocení

Date:

Vyplatí se objednat Bullguard, nebo dává větší smysl TunnelBear Unlimited? Porovnali jsme obě VPN, sečetli body a výsledek je 6,2/10 : 7/10.

Zkouška rychlosti BullGuard VPN – Tunnel Bear VPN Unlimited, která je lepší?

Rychlost downloadu a uploadu je jedním z nejdůležitějších parametrů, což platí také o Bullguard a Tunnel Bear.

Průměr měření downloadu u první z testovaných dosáhl hodnoty 37 Mb/s, porovnávaná VPN stahovala data průměrnou rychlostí 39 Mb/s. BullGuard se ukázala o 2 Mb/s pomalejší oproti Tunnel Bear.

Rychlost nahrávání udává upload, u BullGuard VPN je 6 Mb/s. Tunnel Bear jsme naměřili hodnoty 13 Mb/s. Je tedy o 7 Mb/s rychlejší.

Parametr rychlost odezvy dosáhl u první VPN hodnoty 220 ms. Čas odezvy u Tunnel Bear skript naměřil 166 ms. Čím je hodnota odezvy nižší, tím lépe, tudíž Bullguard se ukázala o 54 ms horší.

Průběžný výsledek recenze BullGuard VPN – Tunnel Bear Unlimited VPN činí 3 /10 – 3/10.

Zvládne Bullguard VPN obejít ochranu Netflixu?

Vysoká rychlost připojení je důležitým parametrem pro odblokování Netflixu, BullGuard tuto celkem důležitou funkci nedokáže. Obvykle stačí spustit VPN a zvolit příslušnou zemi, Tunnel Bear Unlimited VPN Netflix odemknout nezvládá.

VPN lze použít také pro odblokování videí běžně na YouTube blokovaných, přičemž, Tunnelbear Unlimited VPN takovou dovednost má. Druhá z porovnávaných VPN funkci odblokování YouTube má.

Každá správná VPN toho umí mnohem víc, nesmí chybět ochrana před vyzrazením DNS, multi-hop připojení a blokování malware. Třeba taková BullGuard nabízí ochranu před DNS úniky a TunnelBear pro příklad nenabízí white list.

Ve srovnání funkcí je skóre 5 /10 vs. 7/10.

Jak je na tom BullGuard VPN v šíři nabídky zemí?

Nižší nabídka serverů se může projevit v nižší rychlosti VPN, BullGuard VPN spravuje 2 000 serverů. V katalogu Tunnelbear Unlimited VPN je uvedeno 2 600 serverů. První z dua tak má o 600 méně .

Obdobným parametrem je počet zemí, který u TunnelBear Unlimited VPN dosahuje počtu 49. Druhá z porovnávaných VPN má 16, čili o 33 méně. V tomto srovnání tak prohrává .

Důležitý je také počet zařízení, jež mohou VPN současně používat a kterých BullGuard zvládne 6. TunnelBear Unlimited VPN dokáže současně připojit 5 zařízení. Další parametry si přečtěte v článku nejlepší VPN.

Které platformy umí BullGuard VPN a které podporuje TunnelBear Unlimited?

Podporovaná zařízení jsou asi nejdůležitějším parametrem VPN, Bullguard VPN zvládne platformu Android a zabezpečí přístroje na systému iOS. Druhá VPN Tunnelbear VPN Unlimited iPhone iOS připojí, přístroje s Androidem zvládne krýt.

Vydávání informací o uživatelích se řídí jurisdikcí, kde má VPN svoje sídlo. BullGuard VPN sídlí ve Velké Británii. Provozovatel druhé VPN má kořeny v Kanadě.

Rozhraní Bullguard není v českém jazyce, TunnelBear VPN Unlimited česky taky přeložena není.

V hodnocení nabízených platforem dosáhla Bullguard VPN skóre 10/10 a Tunnel Bear VPN Unlimited získává 10/10.

Předplatné BullGuard versus TunnelBear Unlimited

Tunnel Bear VPN Unlimited lze objednat za 82 Kč měsíčně, objednat druhou z VPN si můžete od 77 Kč měsíčně. Známka obou VPN za poměr ceny a funkcí je 5 z 10, respektive 7 /10 pro druhou VPN.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

V jarním kole potravinové sbírky projevili zákazníci Kauflandu mimořádnou solidaritu

Během sobotního jarního kola Sbírky potravin zákazníci ve všech...

Podlahové topení – výhody a nevýhody oproti radiátorům

Moderní, efektivní, praktické – samé superlativy, které lze na...

Srovnáváme ceny potravin 2018-2022: Česko vs Lotyšsko

V průběhu roku 2022 inflace zbořila veškeré rekordy téměř...

Je dobré si vzít hypotéku na nemovitost, kterou plánuji pronajímat?

Investicím se meze nekladou. Do čeho ale dát peníze,...