Kolik velkých lásek zažijeme během života? A kam nás posunou?

Date:

Velká láska? Podle psychologů ji zažije většina lidí třikrát v životě.

První či druhá velká láska?

A každá je důležitá pro náš rozvoj. Někteří mohou mít před setkáním se „skutečnou láskou“ spoustu afér. Jiní se mohou první či druhé lásky držet zuby-nehty, ačkoli už dávno za to nestojí. Ale to vše je podepsáno pod náš rozvoj a nakonec se díky prožitým láskám dostaneme k té naší osudové…

3 věty, kterými si ničíte vztah! Používáte je často?
První láska

Na svoji první lásku nezapomene nikdo. Ve vzpomínkách se nám zdá, jako bychom ji přežili jen včera. Proč? Odpověď je jednoduchá – vše bylo poprvé. Neexistovalo žádné srovnávání a byli jsme přesvědčeni, že prožíváme něco, co zde bude navždy. Ačkoli obvykle není první láska ta poslední, v naší mysli je zapsána jako něco výjimečného a máme tendenci si ji idealizovat. Rozchod s první láskou je velmi bolestivý, často náročný a neděje se poprvé. Často se „motáme“ dokola, děláme chyby, vracíme se a zase rozcházíme, než pochopíme, že první láska opravdu skončila.

Hádky? Tato tři znamení zvěrokruhu v nich obvykle vyhrají
Druhá láska

Druhá velká láska s sebou přináší řadu překážek. Teď už víme, že všechno nebude dokonalé, začali jsme být v našich citech opatrnější. Existují překážky, které je třeba překonat, abychom si vztah udrželi. Trávíme více času přijímáním lásky, než jen tím, že si ji užíváme. A tak není divu, že druhá láska vyžaduje mnoho sil a že z dlouhodobého hlediska většinou nedopadne dobře. Ale díky ní lépe poznáváme sami sebe a neposloucháme rady druhých, ale svůj vnitřní hlas – a ten říká, že je naprosto v pořádku nechat to tak. Druhá láska nás tedy učí sebepoznání a tomu, že držet se něčeho silou mocí není tou nejlepší cestou.

Female student glancing back while going for a class in college. Girl walking with friends going for class in high school.

Třetí láska

Po druhé lásce máme toho všeho dost a vlastně už na lásku nemyslíme a tehdy to přijde. Třetí velká láska přichází tehdy, když to nejméně čekáme. Na první pohled se nám nemusí zdát osudová ani velká a přece je to jakési magické okouzlení a bezhlavě se zamilujeme. Nejlepší na tom je, že nemáme žádná očekávání, protože láska přišla tak nečekaně. Učíme se přijímat lásku takovou, jaká je. Učíme se, že láska nemusí být přesně to, o čem sníme a přece je krásná. Třetí velká láska pak často přežívá na dlouhé období, občas je to ta, které dáme označení navždy.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Je dobré si vzít hypotéku na nemovitost, kterou plánuji pronajímat?

Investicím se meze nekladou. Do čeho ale dát peníze,...

Matrace obohatila můj dosavadní spánek

Matrace, kterou jsem si nedávno pořídila mi naprosto dokonale...

Produkty, bez kterých se v domácnosti s batoletem neobejdete

Pokud vaše dítko již oslavilo první narozeniny, dostalo se...

Srovnání parametrů BullGuard VPN a TunnelBear VPN Unlimited: Kdo má lepší hodnocení

Vyplatí se objednat Bullguard, nebo dává větší smysl TunnelBear...